telefonicka infolinka 0944 933 466  emailovy kontakt ahoj@etila.sk  Dostupnost infolinky Pracovné dni od 8:00 do 17:00

telefonicka infolinka 0944 933 466
emailovy kontakt ahoj@etila.sk
Dostupnost infolinky Pracovné dni
od 8:00 do 17:00

Internetový obchod etila.cz - okna, dveře, garážová vrata, stínící technika

 
 

€ / EUR

Vyberte menu

€ / EUR

zł / PLN
Kč / CZK

Vonkajšie hliníkové parapety ohýbané | hnedá (RAL 8019)

- 30%

Vyrábané na mieru podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa. 

Šírka v mm:
Dĺžka v mm:
Krytky:
Montážne skrutky:
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: PAR/ALO/8019
Dostupnosť: Výroba na mieru do 3-5 dní
5.24 bez DPH
6.29 ks
Pôvodná cena 8.99, Zľava 30 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Vonkajšie ohýbané hliníkové parapety v hnedej farbe (RAL 8019)

Návod na zameranie a montáž

Najpredávanejšie vonkajšie hliníkové parapety vyrábané s dôrazom na kvalitu a detail sú ekonomickou voľbou úpravy ostenia v exteriéri. Sú vyrábané zo zliatiny hliníku a horčíka čo im zaručuje nízku hmotnosť, vysokú pevnosť, odolnosť voči korózii a nízku tepelnú roztiažnosť. Farebnú úpravu zabezpečuje prášková vypaľovaná farba alebo eloxovanie vďaka čomu dokážeme poskytnúť priam neobmedzené farebné možnosti. Vďaka týmto technológiam garantujeme dlhotrvajúcu farebnú stálosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Hrúbka parapetu je od 0,8mm až po 1,1mm v závislosti šírky parapetu. Špeciálna technológia ohýbania tzv. valcovanie, kedy sa tvar parapetu dosiahne postupným ohýbaním na valcovacích tratiach zaručí, že v mieste ohybu nedochádza k popraskaniu povrchovej úpravy čo je mimoriadne žiadané najmä v prípade tmavých farieb. Treba však zdôrazniť, že pri poškodení porchovej úpravy dochádza k degradícii základného materiálu a neskôr k oxidácii, čo sa v prípade nami ponúkaných parapetov nestane.

Krytky k vonkajším hliníkovým parapetom

Krytky pre vonkajšie hliníkové parapety sú vyrábané z ASA termoplastu alebo z hliníku. Krytky sú farebne zladené s farbou parapetu. Hliníkové krytky však vďaka rovnakej technológii povrchovej úpravy akú majú samotné parapety, majú rovnakú farebnú stálosť a ani po dlhých rokoch tak nedôjde k farebnému rozdielu medzi farbou parapetu a farbou krytky.
Hliníkové krytky možno rozlíšiť na tie, ktoré sa používajú pred aplikáciou fasádnej omietky a tie, ktoré sa používajú pri montáži parapiet už po finálnej úprave fasádnej omietky.
Krytky sú vyrábané na mieru pre štandardné šírky, preto z nich nie je potrebné rezať. Krytky sa nasadzujú na konce hliníkového parapetu a po ich nasadení tak tvoria jeden celok, bez nutnosti lepenia. Slúžia na odvod vody z parapetu.

Technické informácie

  • materiál parapetu: AlMg3
  • štandardné šírky: 110mm, 130mm, 150mm, 165mm, 180mm, 195mm, 210mm, 225mm, 240mm, 260mm, 280mm, 300mm, 320mm, 340mm, 360mm
  • hrúbka plechu: 0,8mm až 1,1mm v závislosti od šírky parapetu
  • výška prednej hrany: 25mm
  • výška zadnej hrany: 25mm
  • pohľadová strana je chránená fóliou proti poškriabaniu

AL ohýbané parapety - technické informácie

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom