telefonicka infolinka 0944 933 466  emailovy kontakt ahoj@etila.sk  Dostupnost infolinky Pracovné dni od 8:00 do 17:00

telefonicka infolinka 0944 933 466
emailovy kontakt ahoj@etila.sk
Dostupnost infolinky Pracovné dni
od 8:00 do 17:00

Internetový obchod etila.cz - okna, dveře, garážová vrata, stínící technika

 
 

€ / EUR

Vyberte menu

€ / EUR

zł / PLN
Kč / CZK

Parapety

V našej ponuke nájdete rôzne parapety pre všetky typy interiérov a exteriérov. Veľké množstvo druhov či farieb Vám umožní vizuálne zladiť každý typ prostredia. Vnútorné aj vonkajšie parapety sú vyrábané najmodernejšími technológiami a z tých najkvalitnejších materiálov s cieľom vyrábať prémiovú kvalitu za atraktívnu cenu. Parapety určené do interiéru ale aj do exteriéru vynikajú svojou dlhou životnosťou a farebnou stálosťou. Všetky parapety splňajú prísne normy EN a STN.

Vnútorné parapety

Vnútorné parpaety sú funkčným stavebným prvkom pri dokončovaní interiérov. Parapety plnia nielen estetickú funkciu ale v mnohých prípadoch aj nášľanú či pochôdznu vrstvu. Preto je dôležité aby vnútorné parapety boli vyrábané z tých najkvalitnejších materiálov. Preto ponúkame vnútorné plastové parapety vysokej kvality od belgického výrobcu Deceuninck a vnútorné drevotrieskové parapety od rakúskeho výrobcu EGGER.

Vnútorné plastové parapety

Široký výber farieb a laminácii spolu možnosťou výberu šírky, jej úpravou na mieru a nárezom na mieru Vám umožní dokonale upraviť interiér s dôrazom na detail. Vnútorné plastové parapety sú ekonomickou voľbou s dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči poškriabaniu a jednoduchou údržbou. Ak sa rozhodnete parapety zapustiť do ostenia, môžete ušetriť a zvoliť si parapety bez krytiek. Ak Vám nebude postačovať výber štandardných farieb, môžete nás kontaktovať na ahoj@etila.sk a radi preveríme a naceníme možnosť laminácie parapetov na objednávku do ľubovoľného renolitu.

Vnútorné drevotrieskové parapety

Vysoko kvalitné drevotrieskové parapety od výrobcu EGGER s prémiovou laminácou už na prvý pohľad možno odlíšiť od lacnejších plastových parapetov. S ohľadom na ochranu proti vlhkosti je zadná strana parapetov opatrená melamínovou vrstvou. Vnútorné drevotrieskové parapety je možné ukončiť ako PVC krytkami, tak aj nažehľovacou laminovacou páskou. Ak sa rozhodnete zapustiť drevotrieskové parapety do ostenia bez akéhokoľvek ukončenia, odporúčame na okraje aplikovate chemoprén alebo iné vodeodolné lepidlo. Drevotrieskové parapety dokážu splniť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Rovnako ako v prípade vnútorných plastových parapetov sa vnútorné drevotrieskové parapety jednoducho a ľahko udržiavajú. 

Vonkajšie parapety

Dokonalé vonkajšie parapety musia odolávať po dlhé roky extrémným vplyvom počasia a mechanickému poškodeniu. Na základe dlhoročných skúseností sme sa rozhodli ponúkať iba také produkty, za ktoré môžeme dať ruku do ohňa. Preto Vám prínášame vonkajšie parapety vyrábané z hliníku tými najlepšími technológiami. Široká ponuka základných farieb zaručí, že si vyberie naozaj každý. Ak Vám nestačí výber základných farieb, ponúkame Vám aj možnosť objednania parapiet v ľubovoľnej farbe RAL. Materiál parapetov ktorým je hliník zarúčí dlhú tvarovú stálosť a dlhú životnosť. Hliník nekoroduje klasickým spôsobom ktorý poznáte z ocele. Hliník oxiduje, čo znamená že vznikne na povrchu biely povlak. K oxidácii môže dôjsť iba v mieste rezu, prípadne v mieste poškodenia povrchovej úpravy. Lakoplastové oceľové parapety sú ošetrení zinkovou vrstvou a rozmery sú upravované tzv. studenou metódou, kedy nedochádza k prehratiu plechu a poškodeniu ochranných vrstiev. Vďaka správne zvoleným technologickým postupom tak nedochádza ku korózii oceľových parapetov v mieste rezu.

Vonkajšie lakoplastované oceľové parapety ohýbané

Najekonomickejšia alternatáva riešenia detailu ukončenia ostenia je oceľovým parapetom. Ak vás niekto vyvaroval oceľovým parapetom, naozaj sa netreba obávať. Tie sú vyrábané z oceľového pozinkovaného plechu s povrchovou úpravou poplastovaním nazývaným aj lakoplastované parapety. Hrúbka povrchovej úpravy je až 25 mikrometrov čo zabezpečí vysokú ochranu voči poškriabaniu až do kovu. Práve takáto povrchová úprava umožní ohýbanie parapetov na ohýbačkách a nie je potrebné valcovanie. Rovnaká technológia povrchovej úpravy sa používa aj na strešných krytinách ktoré sú vystavované mimoriadne extrémnym podmienkam a ich životnosť je deklarovaná na celé dekády. Lakoplastové parapetné dosky si môžete objednať z pohodlia domova s krátkou dodacou dobou, ktorú vám nik iný neponúkne. Hrúbka ohýbaných lakoplastovaných parapetov je v rozmedzí od 0,63mm až do 0,7mm v závislosti od šírky parapetu. Čím je parapet širší, tým je oceľový plech hrubší.

Vonkajšie hliníkové parapety valcované

Ohýbanie je spôsob tvarovania parapetu do požadovaného tvaru. Je dôležité upozorniť, že existuje aj viacero spôsobov ohýbania. Väčšinou sa môžete stretávať s ohýbanými parapetmi kde sa ohýbajú farebne upravené plechy a v mieste ohybu tak dochádza k poškodeniu povrchovej úpravy. V prípade tmavých farieb je to zjavné, nakoľko štruktúra farby je narušená (popraskaná) a zviditeľní sa tak podklad (svetlý hliníkový plech). Práve kvôli ochrane pred poškodením povrchovej úpravy v mieste ohybu sú naše parapety ohýbané na valcovacích tratiach, čím je parapet postupne ohýbaný a nevznikne taký malý rádius ohybu (ostrá hrana) ako v prípade parapetov ohýbaných na klasických ohýbačkach. 
Ohýbané vonkajšie hliníkové parapety sú ekonomickou variantou voči ťahaným parapetom. Hrúbka ohýbaných parapetov je v rozmedzí od 0,8mm až do 1,1mm v závislosti od šírky parapetu. Čím je parapet širší, tým je hliníkový plech hrubší.

Vonkajšie hliníkové parapety ťahané

TOP produkt na uzavretie vonkajšieho ostenia. Vonkajšie hliníkové parapety ťahané (extrudované) sú vyrábané technológiou, kedy roztavený hliník je tlačený (ťahaný) cez formu, ktorá určuje tvar a šírku parapetu. Nedochádza tak k oslabeniu hliníku v mieste ohybov. Vďaka svojej hrúbke 1,6mm až 2,6mm a spôsobe výroby je garantovaná tvarová stálosť a odprúča sa použtie týchto parapetov na exponovaných miestach. Vonkajšie ťahané hliníkové parapety v kombinácii s hliníkovými krytkami sú priam nesmrtelná kombinácia ktorú odporúčame pre tých najnáročnejších klietov. Parapety je možné objednať rovnako aj s plastovýmy koncovkami či skrutkami ktoré sú dodávané vo farbe parapetov. Vonkajšie hliníkové parapety ťahané majú na rozdiel od ohýbaných už pri extrudácii vytvorené otvory na priskrutkovanie parapetu do podkladového profilu. Preto odporúčame spolu s parapetmi objednať aj skrutky.