telefonicka infolinka 0944 933 466  emailovy kontakt ahoj@etila.sk  Dostupnost infolinky Pracovné dni od 8:00 do 17:00

telefonicka infolinka 0944 933 466
emailovy kontakt ahoj@etila.sk
Dostupnost infolinky Pracovné dni
od 8:00 do 17:00

Internetový obchod etila.cz - okna, dveře, garážová vrata, stínící technika

€ / EUR

Vyberte menu

€ / EUR

zł / PLN
Kč / CZK

Sekčná garážová brána ETILA SILENT THERMO | 60mm hladký panel | bežné farby

- 40% NOVINKA ETILA ODPORÚČA VÝROBA NA MIERU

Vyrábané na mieru podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa. 

Šírka stavebného otvoru v mm:
Výška stavebného otvoru v mm:
Výška nadpražia v mm:
Spôsob ovládania:
Núdzový otvárač:
Upozornenie:
Výrobca: etila
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: SGB_THERMO
Dostupnosť: Výroba na mieru do 21-31 dní
848.50 bez DPH
1 018.20 ks
Pôvodná cena 1 697.00, Zľava 40 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Sekčná garážová brána ETILA SILENT THERMO
(panel hr. 60mm)

Návod na zameranie a montáž


Brána ETILA SILENT THERMO je určená pre tých najnáročnejšich zákazníkov ktorí vyžadujú vysokú úroveň tepelnej izolácie, komfortu, bezpečnosti a pohodlie používania. 60mm hrubý sendvičový panel ktorý je vyplnený PUR penou zabezpečí nízke tepelné straty, koeficient prestupu tepla panelom je až 0,34 W/(m2K). Jednotlivé panely do seba zapadajú a medzera medzi panelmi je vyplnená integrovaným tesnením, čím vytvoria celistvú plochu bez medzier. Zámky brány sú špecialne tvarované, aby nedošlo k privretiu prstov medzi jednotlivé sekcie. Panel je zo strany interiéru vždy biely so štruktúrou STUCCO, zo strany exteriéru si môžete vybrať z ponuky farieb, ktoré sú biela (RAL9016), antracit (RAL7016), hnedá (RAL8014), tmavohnedá (RAL8017), svetlosivá (RAL7035), signálna sivá (RAL7004), betónová sivá (RAL7023), kremeňová sivá (RAL7039), čadičovo-sivá (RAL7012),  svetlohnedá (RAL8003), orišekovo hnedá (RAL8011), zeminovo hnedá (RAL8028), purpurovo červená (RAL3004), enciánovo modrá (RAL5010), machovo zelená (RAL6005). Po pozinkovanej oceľovej dráhe sú panely vedené kolieskami ktoré sú opatrené gumenou vrstvou a držiaky koliesok obsahujú vložky zo špeciálneho nylónu, čo zamedzí priamemu kontaktu kovu o kov a tak zaručí bráne extrémne tichý chod.

Každá sekčná garážová brána je vybavená minimálne dvoma pružinami s bezpečnostnými poistkami ktoré zamedzia pádu brány pri prasknutí pružiny. Spodné pánty sú staviteľné aby bolo možné bránu dokonale vyvážiť a zaručiť jej plynulý chod.


Sekčnú garážovú bránu ETILA SILENT THERMO môzete ovládať iba motoricky. Súčasťou stropného motoru s integrovaným WIFI je dodávaná remeňová dráha pohonu, ktorá je na rozdiel od iných výrobcov v štandarde, bez príplatku. Pohon SOMMER je vybavený pasívnou (nepohyblivou) reťazou, čo zaručuje extrémne tichý chod a zároveň vysokú spoľalivosť. S motormi sú dodávané 2ks diaľkových ovládačov.

Motor je možné zvoliť ako klasický, ovládaný iba diaľkovým ovládačom alebo môže byť vybavený aj wifi príjmačom so smart funkciami. Po pripojení na wifi a spárovaní s mobilnou aplikáciou, môžete svoju garážovú bránu ovládat odkiaľkoľvek na svete.

Bezpečnosť pri ovládaní stropnými motormi SOMMER a PEMAT ( smart motor s integrovaným WIFI) je zabezpečená detekciou prekážky, čo znamená že pri narazení spodnej sekcie na prekážku sa motor zastaví a rýchlo zodvihne bránu o pár centimetrov. K bočnému pohonu odporúčame dokúpiť fotobunky.

Doplnkové príslušenstvo k smart motoru ako je nástenný ovládač, prenosný diaľkový ovládač ako aj bezdrôtová kamera nájdete v sekcii príslušenstvo pre garážové brány.


Sekčnú grážovú bránu môžete dovybavit núdzovým otváračom ktorý slúži na odpojenie brány od dráhy motora, čo Vám umožní otvorenie brány z exteriéru, v prípade motorického ovládania napr. pri výpadku elektriny. Prípadne môžete nahradiť núdzový otvárač záložným zdrojom, ktorý bude napájať motor počas doby výpadku elektriny.

Sekčnú garážovú bránu ETILA SILENT THERMO nemôže byt vybavená personálnymi dverami ani okienkami či presvetľovacími sekciami.

V prípade akejkoľvek nejasnosti nás prosím kontaktuje na ahoj@etila.sk.